Informacje Ogólne

21 700,00 Euro z ERASMUS+ dla Szkoły Podstawowej w Lubczy

 

Mamy zaszczyt poinformować, że Zespół Szkół w Lubczy po raz czwarty został wyróżniony dofinansowaniem projektu międzynarodowego w ramach programu ERASMUS+. „Be ECO - LOGICAL” – bo taki tytuł ma nasz projekt będzie realizowany wspólnie ze szkołami z Francji, Włoch oraz Hiszpanii. Projekt skierowany jest do uczniów klas 5 – 8 Szkoły Podstawowej w Lubczy i obejmuje szereg warsztatów, spotkań i wycieczek tematycznych związanych z promowaniem postaw przyjaznych środowisku oraz 4 spotkania międzynarodowe dla 21 uczniów (w tym jedno w naszej Szkole).

Oprócz zajęć dodatkowych rozwijających świadomość potrzeby ochrony środowiska i rozwijających umiejętności z zakresu kreatywnego myślenia realizowanych w szkole odbędą się wymiany międzynarodowe z uczniami.

 

Tradycja współpracy międzynarodowej w naszej szkole rozpoczęła się 9 lat temu. W latach 2012 – 2019 w ramach programu Erasmus+ (dawniej Comenius) 79 naszych uczniów – dzisiaj już absolwentów – odwiedziło szkoły z 9 krajów: z Grecji, Danii, Niemiec, Włoch, Chorwacji i Norwegii .

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Lubczy

Barbara Golec

 

Chcę podziękować Pani Dyrektor Barbarze Golec, Gronu Pedagogicznemu, a przede wszystkim osobom, które angażują się w pisanie trudnych projektów międzynarodowych w ramach, których dzieci poznają swoich rówieśników, wymieniają się doświadczeniem, zdobywają wiedzę oraz doskonalą i szlifują języki obce.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

Wróć