Informacje Ogólne

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W KOWALOWEJ

Tradycją stało się już corocznie organizowane spotkanie dla dzieci z terenu gminy Ryglice oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Ryglicach. W dniu wczorajszym ponad 450 dzieci korzystało z atrakcji przygotowanych dla nich przy Szkole Podstawowej w Kowalowej. Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, jazda konna, mecze piłki nożnej, biegi, gry i zabawy prowadzone przez animatorów czasu wolnego - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Dla wszystkich uczestników przewidziano także kiełbaskę z grilla, sok, drożdżówkę i... lody! Śmiechów, krzyków i pisków radości nie było końca ;)

 

Druga część dnia, zgromadziła na terenie Szkoły liczne grono seniorów z terenu gminy. Z możliwości wspólnej zabawy i posiłku skorzystało ponad 80 osób. Gra w kule na kowalowskim bulodromie  także spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Jak podkreślali seniorzy - najważniejszą dla nich była możliwość integracji oraz rozmowy. Patrząc na ich roześmiane twarze i energię można było nabrać przekonania, że odmłodnieli i nabrali sił.

 

Spotkanie dzieci ze wszystkich szkół i seniorów sfinansowane zostało ze środków budżetu gminy Ryglice. Szczególne podziękowania należą się Prezesowi Klubu Sportowego KS RYGLICE - Krzysztofowi Krzywoniowi, który podjął się trudu zorganizowania tego wyjątkowego dnia. Słowa uznania kierujemy także do dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników oraz rady rodziców Szkoły Podstawowej w Kowalowej, którzy również zadbali o gastronomię oraz najdrobniejsze szczegóły techniczne wczorajszego dnia. Zaangażowanie rodziców, sekcji biegowej KS Ryglice i wielu innych osób sprawiło, że Gminny Dzień Dziecka zapadnie w pamięć każdego z uczestników jako dzień pełen śmiechu i radości.

 

przejdź do galerii

Wróć