Informacje Ogólne

GMINA RYGLICE WZBOGACIŁA SIĘ O KOLEJNY CIĄGNIK

Zakończyliśmy doposażanie wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa. Ostatnim z tegorocznych zakupów jest ciągnik Massey Ferguson, który posłuży do transportu ziemi i kruszywa, wykaszania poboczy dróg,  a zimą dzięki zakupionemu wyposażeniu odśnieżać będzie drogi gminne. Na zakup ciągnika przeznaczyliśmy 340 tys. zł.

Zakup ten finalizuje naszą obietnicę wyborczą, przewidującą utworzenie i wyposażenie komórki organizacyjnej urzędu, która realizować będzie zadania z zakresu spraw komunalnych i drogownictwa.

Dziś, z perspektywy ostatnich miesięcy, mogę powiedzieć, że zakupiony sprzęt pozwolił nam zrealizować dużo większy zakres robót ziemnych i budowlanych, niż byłoby to możliwe przy ich zlecaniu firmom zewnętrznym. Całkowicie odbudowaliśmy kilka dróg gruntowych, udrożniliśmy kilkadziesiąt km przydrożnych rowów. Jesteśmy samodzielni, uzależnieni jedynie od panujących warunków pogodowych.

To zasługa pracowników wydziału gospodarki komunalnej i drogownictwa, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia techniczne do obsługi zakupionych maszyn, a przede wszystkim są pracowici i otwarci na nowe zadania. Zdobywają nowe kwalifikacje i umiejętności, które mam nadzieję niebawem pozwolą nam na samodzielną budowę chodników i miejsc postojowych na terenie gminy Ryglice.

 

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

Wróć