Informacje Ogólne

GMINA RYGLICE ROZPOCZĘŁA ŚWIĘTOWANIE

                W dniu 10 listopada 2017r. rozpoczęliśmy świętowanie 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości odbyły się na cmentarzach wojennych z okresu I wojny światowej w Ryglicach i Zalasowej.

 

                W Ryglicach, obchody rozpoczęły się od Ryglickiego Marszu Niepodległości, w którym przedstawiciele lokalnej władzy, duchowieństwa, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie ryglickich szkół przeszli na cmentarz wojenny. Na miejscu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach zaprezentował występ artystyczny o tematyce patriotycznej oraz apel poległych. Na mogiłach zapalono znicze, zaś na centralnie usytuowanym grobie, w imieniu wszystkich mieszkańców gminy złożony został wieniec kwiatów.

 

                Zalasowskie uroczystości zainaugurował Marsz Pamięci na cmentarz wojenny w Zalasowej, zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, który przygotował także artystyczną część obchodów oraz apel poległych. Reprezentanci samorządu, duchowieństwa, służb mundurowych, społeczności szkoły w Zalasowej oraz Klubu Seniora w Zalasowej we wspólnej modlitwie i zadumie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Podobnie jak w Ryglicach, wspólne świętowanie zakończono przy żołnierskiej grochówce oraz kubku gorącej herbaty dla każdego kto zechciał uczcić to radosne święto.

przejdź do galerii

Wróć