Informacje Ogólne

Gmina Ryglice - Edukacyjna Gmina Małopolski 2018

Kapituła Plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski” doceniła kompleksowość działań realizowanych w gminie Ryglice. Spośród 182 gmin Małopolski, to właśnie gmina Ryglice okazała się być najlepsza! Osoby starsze, dorośli, dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnościami – do wszystkich tych grup gmina adresowała działania edukacyjne. Integrowanie mieszkańców, budowanie poczucia wspólnoty oraz angażowanie osób w różnym wieku w nietuzinkowe działania, propagujące tradycję i lokalną historię to główne powody, dla których kapituła postanowiła przyznać Gminie Ryglice Grand Prix i tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2018.

 

To szczególne wyróżnienie przede wszystkim dla osób, które podjęły się zorganizowania docenionych inicjatyw edukacyjnych, wśród których są:

 

- nauka śpiewu, tradycyjnego rzemiosła artystycznego, gry na instrumentach ludowych, organizowanie wydarzeń promujących tradycje regionalne oraz wystaw twórczości ludowej - GMINA RYGLICE TRADYCJĄ MALOWANA  (Ośrodek Kultury w Ryglicach wraz z filiami oraz twórcami z terenu gminy Ryglice);

- Lubecka Noc Naukowa w Zespole Szkół w Lubczy, podczas której uczniowie i mieszkańcy gminy Ryglice mogą zapoznać się z nowymi technologiami, prezentowane są zawody przyszłości oraz promowana jest wiedza oraz wpływ edukacji  na życie zawodowe i osobiste;

- cykl zajęć i warsztatów dla seniorów zorganizowany przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Ryglicach;

- rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych prowadzona przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach;

-  wakacyjne zajęcia językowe  Learning Enterprises w szkołach na terenie gminy Ryglice oraz

- projekt Historical InterAction ERASMUS+ promujący naukę  języka angielskiego w trakcie wyjazdów zagranicznych w kontekście historii Polski i tradycji gminy Ryglice.

 

Do sukcesu przyczyniły się także tak licznie oddane przez Państwa głosy w Plebiscycie, które stanowiły 40% oceny! W internetowym głosowaniu na gminę Ryglice oddano aż 5700 głosów!!! Zwycięstwo w plebiscycie jest więc NASZYM WSPÓLNYM SUKCESEM. Dziękujemy i gratulujemy.

 

Podziękowania i słowa uznania kierujemy także do naszych niezastąpionych artystów, którzy podczas wczorajszej gali zorganizowali  cieszące się ogromnym zainteresowaniem stoisko promujące gminę Ryglice. Pani Krystyna Piątek, Pani Małgorzata Matug, Pani Dorota Kisiel-Szynal prezentowały owoce swej artystycznej pracy, a całości dopełniały śpiew i muzyka wygrywana na heligonkach przez Panią Annę Wenc-Zabawę oraz  towarzyszących jej:  Weronikę Miłek oraz Przemysława Galasa (utalentowanych adeptów zajęć nauki gry na tradycyjnych instrumentach ludowych).

przejdź do galerii

Wróć