Informacje Ogólne

FREDRO - OGRÓD MYŚLI NIEZAMIERZONYCH

 

            W dniu 21 października 2017r., w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach miała miejsce kolejna odsłona przedstawienia teatralnego pt. "FREDRO - OGRÓD MYŚLI NIEZAMIERZONYCH". Na podstawie fragmentów utworów Aleksandra Fredry, Grupa Teatralna działająca przy Ośrodku Kultury w Ryglicach przygotowała widowisko, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz Dyrektora Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem.

 

            Doskonała atmosfera poprzednich występów Grupy oraz świetna gra aktorska jej członków zgromadziła na sali spichlerza tłumy mieszkańców gminy Ryglice, jak również gości z ościennych miejscowości. Trud włożony w przygotowanie przedstawienia w reżyserii Małgorzaty Siwek-Słomskiej zaowocował pełnym sukcesem. Oprawę muzyczną zapewnił Rafał Sokulski. Cieszy mnie ogromnie, iż na terenie gminy Ryglice tak mocno zaktywizowało się środowisko dbające o kulturę gminy. Osoby te bezinteresownie poświęcają swój wolny czas na naukę ról i uczestnictwo w próbach - należą się im ogromne podziękowania i uznanie - mówi burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz.

 

            Przypomnijmy, że w 2017r. Grupa przygotowała już kilka występów m.in. Misterium Męki Pańskiej "Tam na Wzgórzu" (kwiecień 2017r.), Widowisko Jasełkowe "Hej tam, gwiazda goreje..." (styczeń 2017r.). 

 

 

 

przejdź do galerii

Wróć