Informacje Ogólne

Festiwal Eksplozja Kolorów 2017

Dziś 1 września, ale ponieważ wakacje trwają dalej, czas podsumować młodzieżowe wydarzenia lata. Festiwal Eksplozja Kolorów po raz kolejny zgromadził tłumy młodych ludzi wraz z rodzinami. Podobnie jak w zeszłym roku do współpracy zaprosiliśmy dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego z Lubczy i Ryglic, oraz młodych artystów z terenu gminy. Na koniec zagrał Echoes of Tomorrow. Być może nie zaprosicie ich na wesele, ale wymiatają całkiem nieźle.   


Festiwal został wymyślony po to aby młodzież, szczególnie z Młodzieżowej Rady Miejskiej ale też nasi przyjaciele, mogła uczyć się określać cele, planować ich realizacje, a następnie dbać o wykonanie. Chcieliśmy też, aby z jednej strony to co robimy było atrakcyjne dla młodych ludzi, a z drugiej pokazywało potencjał i możliwości najmłodszego pokolenia. Program wydarzenia obejmował m.in. przegląd młodych talentów.Festiwal Kolorów w Zalasowej jest jedyną okazją, gdzie można w jednym miejscu zobaczyć dorobek pracy artystycznej młodzieży i instruktorów z całej naszej gminy. Imprezę otworzył występ dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego z Lubczy i Ryglic. Następnie zobaczyliśmy prawdziwe show w wykonaniu adeptów szkoły tańca A&J Dance Mind. Kulturę wysoką reprezentowały zespoły wokalno – instrumentalne pod kierunkiem Pana Grzegorza Kluzka ( kwintet saksofonowy) oraz Pana Rafała Sokulskiego. W części duetów wystąpiły Dorota Kita z Filipem Łępą oraz Martyna Wiśniowska z Kamilem Moździerzem. A na koniec wspomniana, słynąca z subtelności kapelaEchoes of Tomorrow.


Młodzieżowa Rada Miejska odpowiedzialna była również za wydarzenia wokół sceny. Przygotowano i przeprowadzono wiele zabaw integracyjnych oraz konkurów. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyła się strzelnica przygotowana przez Łukasza Kumięge. Tegorocznym hitem były organizowane zabawy i gry zespołowe. Dystrybucja kolorówtrwała mgnienie oka. Za to zespoły ds. malowania twarzy pracowały pełną parą cały festiwal. Panie z koła gospodyń wiejskich raczyły nas słodkościami, a inne specjały kulinarne były powszechnie dostępne.


Festiwal Eksplozja Kolorów po raz kolejny łączył prace wielu ludzi z przyjemnością i dobrą zabawą uczestników.  Jest też miejscem ekspresji pomysłów młodzieży, a także sceną dla ich talentów oraz umiejętności. Dziękując wszystkim obecnym za wkład w sympatyczną atmosferę, postaramy się przygotować za rok znów jakieś fajne wydarzenie.

                                  

Seweryn Gutkowski

przejdź do galerii

Wróć