Informacje Ogólne

Ferie za nami czas wracać do szkoły!

Ferie za nami czas wracać do szkoły!

W naszej miejscowości w okresie feryjnym nie było czasu na nudy, gdyż Stowarzyszenie Zalasowian kolejny raz wyszło z propozycją  zorganizowania  zajęć na ten okres wolny od szkoły. Do współpracy zaproszone zostały wszystkie organizacje działające na terenie naszej miejscowości. Pierwszy dzień ferii odbył się w Pałacu pod Dębami, a drugi w Salce Św. Rity.

Każde z dzieci mogło zapisać się i wybrać zajęcia, które spełniają jego oczekiwania  i były zgodne z jego zainteresowaniem i rozwijaniem pasji.

Niezależnie od rodzaju zajęć każda forma aktywnego wypoczynku stanowi świetną okazje do poszerzenia horyzontów i zdobywanie nowych doświadczeń.

Były zajęcia kulinarne, rękodzielnicze, sprawnościowe, językowe, ruchowe, gry logiczne,  muzyczne prowadzone przez OK Filia w Zalasowej, w szkole odbywały się turnieje piłki nożnej, siatkowej i tenisa stołowego. Dzieci miały okazję rzeźbić w drzewie i trzymać narzędzia, które odeszły  dano do „lamusa”

Ferie zakończyliśmy balem karnawałowym. Dzieci przyszły w maskach, które własnoręcznie wykonały pod czujnym okiem pań z Koła Rękodzieła.

Największą frajdę sprawił dzieciom   video clip, który nakręciły Ola i Iza Golec  w czasie zajęć.

Jak widać program był bogaty i urozmaicony, toteż na liście znalazło się   360 uczestników .

Zainteresowanie feriami, przerosło nasze oczekiwania, ale cieszy  fakt że dzieci nie spędziły ferii  przed komputerem i telewizją tylko w grupie swoich rówieśników jednocześnie ucząc się fajnych rzeczy, która na długo zapadną im w pamięci.

 

W tym miejscu chciałam serdecznie podziękować  Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu za koordynację zapisów na ferie,  organizacjom: Klubowi Seniora, Kołu Gospodyń Wiejskich, Kołu Rękodzieła, Członkom Stowarzyszenia Zalasowian, indywidualnym koordynatorom, którzy zgłosili chęć poprowadzenia zajęć i tu pozwolę sobie wymienić Gabrysie Januś, Magdalene i Janusza Kwiek, Karolinę Mądel, bez Waszej pomocy i Waszego zaangażowania   zajęcia te nie miały by miejsca!

Nagrodą dla nas  niech będą    uśmiechnięte buzie dzieci, które z radością  i zapałem wrócą do szkoły!

 

Prezes Stowarzyszenia Zalasowian

 Katarzyna Mróz.

 

 

Cieszę się, że organizacje działające w Zalasowej zorganizowały ferie dla dzieci wraz z gminnymi instytucjami tj. Zespołem Szkolno-Przedszolnym w Zalasowej i Ośrodkiem Kultury w Ryglicach, zapewne dzieci miały ogromną frajdę a my poczucie spełnienia naszego obowiązku.

 

Burmistrz Ryglicach
Paweł Augustyn

 

Wróć