Informacje Ogólne

Ferie na Woli Lubeckiej

Ferie na Woli Lubeckiej

 

Z inicjatywy Stowarzyszania Wolanie we współpracy z Burmistrzem Ryglic Pawłem Augustynem w styczniu zorganizowano ferie zimowe dla 60 dzieci z terenu całej gminy. Koordynatorem projektu został Seweryn Gutkowski, a brali w nim udział uczniowie z Woli Lubeckiej, Lubczy, Kowalowej, Jonin oraz Zalasowej.

Program zajęć obejmował bardzo szeroki wachlarz dyscyplin. Do dyspozycji dzieci były aktywności zwiane z muzyką, sportem, animacją, rękodziełem oraz szyciem, kulinariami, integracją międzyszkolną, warsztaty biblioteczne wraz z grami. Uczniowie w ciągu 6 godzin dziennie mogli wybrać trzy przedmioty. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia z gotowania. Bardzo wiele radości sprawiała także możliwość uszycia swojego miśka czy poduszeczki. Zajęcia animujące aktywność dzieci, integrujące, a także związane z książkami i grami planszowymi świetnie wpływały na atmosferę ferii w szkole i zaangażowanie w wykonywane zadania.  Nadmiar energii mógł być spożytkowany na zajęciach sportowych na nowej sali gimnastycznej szkoły. Bardzo ciekawą niespodziankę przygotowała także grupa muzyczna, która w tak krótkim czasie opracowała występ podczas wielkiego finału. 

Do rangi wydarzenia tygodnia urósł właśnie wielki finał ferii. Jego celem było zaprezentowanie nabytych przez dzieci umiejętności oraz przebiegu zajęć. Zaproszono gości w osobach Pana Tadeusza Augustyna, przewodniczącego komisji oświaty Rady Miejskiej w Ryglicach oraz rodziców. A następnie w bardzo miłej atmosferze dzieci opowiedziały o swoich przeżyciach, zorganizowały wystawę prac, oraz dały znakomity koncert. 

Bardzo ciekawym aspektem ferii zimowych w Woli Lubeckiej była także współpraca z młodzieżą jako wolontariuszami. Troje chętnych wspierało nauczycieli pomagając im organizować zajęcia oraz współuczestnicząc w animacjach dla najmłodszych głownie sportowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie.  Podziękowania dla nauczycieli i dyrekcji szkoły za ciekawy program, dzieciom za pracę i zabawę oraz rodzicom za tak entuzjastyczne przyjęcie pomysłu wspólnych ferii

Projekt realizowany w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej - Subregion Tarnowski, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu

przejdź do galerii

Wróć