Informacje Ogólne

E-DOWODY

Od dnia 4 marca 2019 r. rusza składanie wniosków o e-dowód. To prawdziwa rewolucja w dowodach osobistych, co wiąże się z czasowymi utrudnieniami w obsłudze osób ubiegających się o wydanie tego dokumentu. W celu zminimalizowania ewentualnych, związanych z tym niedogodności przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje i wskazówki działania w tym okresie:

1. W środę 27 lutego 2019 r. Ministerstwo wyłączy możliwość wnioskowania przez Internet o dowód osobisty. Usługa ta zostanie udostępniona ponownie 4 marca 2019r.

2. W piątek 1 marca od godz. 12.00 Ministerstwo Cyfryzacji wyłączy obsługę Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu w tym dniu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.

Obywatele w dniu 1 marca 2019 roku wnioski o dowód mogą składać maksymalnie do godz. 11.30.

E-dowód osobisty to nowy dowód osobisty, który będziemy mogli wykorzystać do: potwierdzenia tożsamości, podpisywania dokumentów elektronicznych, potwierdzenia obecności w placówkach medycznych do korzystania z elektronicznych bramek na lotniskach w Unii Europejskiej. E-dowód z czipem, czyli nowy dowód osobisty, jest ważny przez 10 lat.

Pamiętaj! JEŚLI TERMIN WAŻNOŚCI TWOJEGO DOWODU NIE UPŁYNĄŁ - JEST ON NADAL WAŻNY - NIE MUSISZ GO WYMIENIAĆ! 

 

Wróć