Informacje Ogólne

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Dzień ten jest okazją do uhonorowania tych, którzy na co dzień służą wiedzą umiejętnościami, aby w młodych ludziach zaszczepiać potrzebę odkrywania świata i rozwijania swoich talentów.

Dlatego w dniu dzisiejszym udałem się do wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Ryglice, aby osobiście podziękować wszystkim pracownikom oświaty i na ręce dyrektorów złożyć wyrazy wdzięczności za trud pracy włożony w kształtowanie młodego człowieka w niełatwych czasach, których przyszło nam żyć.

Szanowni Nauczyciele,Wychowawcy i Katecheci, składam Wam - wszystkim Pedagogom Szkół i Przedszkoli w Gminie Ryglice spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich dobre życiowe wybory. 
   
Podziękowania składam również pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie zaplecza każdej placówki.

Mam nadzieję, że praca w oświacie przyniesie Państwu poczucie spełnienia i dostarczy wielu chwil radości.

 

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

 

Wróć