Informacje Ogólne

Burmistrz wraz z Policją sprawdził stan bezpieczeństwa w sklepach spożywczych na terenie Gminy Ryglice

W dniu dzisiejszym tj. 19.03.2020. w asyście Policji sprawdzałem stan bezpieczeństwa w sklepach spożywczych, gdzie przewija się najwięcej mieszkańców poszczególnych miejscowości.

 

Celem wizyt było zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa ekspedientek, które na co dzień mają styczność z wieloma osobami podczas zakupów jak również wszystkich mieszkańców gminy.

 

W większości sklepów kierownicy dostosowali już przy obsłudze kasowej klienta specjalne zabudowy aby nie było bezpośredniego kontaktu ekspedientki z klientem.

 

Natomiast w sklepach gdzie jeszcze nie zamontowano takich przegród zaleciliśmy taki montaż. Jednocześnie po wejściu do każdego sklepu klient powinien mieć możliwość zdezynfekowania rąk specjalnym środkiem. W sklepach należy również zachować bezpieczną odległość oraz należy używać rękawiczek jednorazowych.

 

W ZWIĄZKU Z WPROWADZONĄ KWARANTANNĄ BĘDZIEMY RÓWNIEŻ ANALIZOWAĆ MONITORINGI SKLEPOWE, CZY OSOBY KTÓRE MAJĄ PRZEBYWAĆ NA KWARANTANNIE NIE DOKONUJĄ ZAKUPÓW I NIE NARUSZAJĄ WPROWADZONEJ KWARANTANNY.

 

Jeżeli taka osoba zostanie zidentyfikowana zostanie skierowany wniosek do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna o nałożenie na nią kary w wysokości 5.000 zł, jest to kwota, która obecnie obowiązuje.

 

Szanowni Mieszkańcy wraz z Policją dokładamy wszelkich starań aby dbać o Państwa bezpieczeństwo.

 

Zwracam się z prośbą również o udzielanie sobie wzajemnie pomocy w ramach Państwa rodzin, znajomych i sąsiadów.

 

Dziękuję Komendantowi Komisariatu Policji w Tuchowie oraz Dzielnicowemu za pomoc i współpracę.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Wróć