Edukacja

Bezbłędna zwyciężczyni konkursu ortograficznego w Ryglicach.

Dzisiaj, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, odbył się IX Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglic. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z sześciu szkół: gimnazjum z  Szynwałdu, Lubczy, Ryglic, Zalasowej, Czermnej i Jodłowej.

Pierwsze miejsce, z bezbłędnie napisanym dyktandem, zajęła Julia Jodłowska, uczennica Publicznego Gimnazjum w Ryglicach. Miejsce drugie przypadło Aleksandrze Rutana – uczennicy Publicznego Gimnazjum w Czermnej, a trzecie, zdobyła uczennica Publicznego Gimnazjum w Lubczy – Natalia Augustyn. Wyróżnienia zdobyli: Karolina Drozd (Gimnazjum w Szynwałdzie), Aleksandra Golec (Gimnazjum w Zalasowej), Weronika Lesiak (Gimnazjum w Jodłowej). Jak podkreślał Burmistrz Ryglic, Bernard Karasiewicz, język polski to najważniejszy atrybut tożsamości narodowej i cieszy fakt, że pomimo powszechności stosowania w mowie potocznej, szczególnie przez młodych ludzi, zapożyczeń i skrótów, czy wręcz całych zwrotów, w języku angielskim, wy udowadniacie, że język polski i prawidłowo budowana w nim wypowiedź, stanowią dla was  ważny element edukacji.

 

Poziom zmagań był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego serdecznie gratulujemy nie tylko laureatom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.

 

O kilka zdań poprosiliśmy zwyciężczynię konkursu- Julię Jodłowską

 

1. Zwyciężyłaś w konkursie ortograficznym, więc pewnie twoim ulubionym przedmiotem w szkole, jest język polski?

 

Nie mam ulubionego przedmiotu w szkole, natomiast staram się doskonalić w każdej dziedzinie.

 

2. Czy dużo czytasz książek?

 

Czytam dużo, ponieważ książki są kopalnią wiedzy o świecie, a ponadto rozbudzają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo.

 

3. Co lubisz czytać?

 

Lubię czytać książki, w których fabuła opiera się na szybkiej akcji, lubię również fantastykę, a encyklopedia stanowi dla mnie źródło informacji.

 

4. Czy masz jakiegoś ulubionego autora?

 

Raczej nie. Jednak jeżeli miałabym wskazywać, które książki czytam najczęściej, to nie ukrywam, że saga o Harym Potterze autorstwa Joanne Kathleen Rowling oraz fantastyka oparta na mitologii, autorstwa Ricka Riordana, to pozycje, które poprzez fantastyczna fabułę i szybkie tempo akcji, trafiają najbardziej w mój gust.

Wróć