Informacje Ogólne

AKTYWNI SENIORZY

            Seniorzy z terenu gminy Ryglice już dawno nie są utożsamiani z stereotypowym wizerunkiem starszych ludzi. To osoby pełne werwy i ciekawości świata, co kolejny raz udowodnili przedstawiciele z Klubów Seniora w Lubczy, Ryglicach i Zalasowej.


W dniu 6 października 2017r. uczestniczyli oni w forum wymiany doświadczeń grup senioralnych w miejscowości Klucze. Była to doskonała okazja do nawiązania współpracy z reprezentantami tej grupy społecznej z terenu innych gmin Małopolski oraz czerpania inspiracji z ich form aktywności. Spotkanie obejmowało warsztaty z rękodzieła artystycznego oraz prezentację efektów działania poszczególnych grup uczestniczących w wyjeździe.

 

            W dniu 12 października 2017r. w Zespole Szkół w Lubczy odbyły się I Gminne Senioralia, w których udział wzięło ponad 100 seniorów zrzeszonych w Klubach Seniorów działających na terenie gminy, radni Rady Miejskiej w Ryglicach, kierownicy oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Ryglice. Seniorzy zaprezentowali programy artystyczne, nad którymi pracowali od początku roku a ich występy odznaczały się doskonałym przygotowaniem i zaangażowaniem członków każdego z klubów.

 

            Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz, który brał udział w spotkaniach, stwierdził, iż  Aktywność seniorów z terenu naszej gminy to niezwykle cenna nauka dla nas wszystkich. Kluby integrują, rozbudzają zainteresowania i potrzeby kulturalne, edukacyjne, niejednokrotnie dając w ten sposób wsparcie i radość życia osobom samotnym, którym często grupy te zastępują rodzinę.

             Senioralia sfinansowane zostały przez Gminę Ryglice oraz Województwo Małopolskie.

 

 

Marta Kozioł

przejdź do galerii

Wyjazd - Klucze

 

Wróć