Informacje Ogólne

AKCJA SPRZĄTANIA ZALASOWEJ

Trzeci raz z rzędu w kwietniową sobotę, ruszyliśmy do sprzątania naszej miejscowości.

 

Inicjatywa Zarządu Stowarzyszenia Zalasowian cieszy się z roku na rok coraz większym poparciem społeczności naszej wsi. Wielkie zaangażowanie szkoły i co rok większe grono uczniów uczestniczących w akcji budzi optymizm, że nasza miejscowość będzie świecić przykładem dla innych. Wprawdzie dzień po akcji pojawiły się nowe śmieci na poboczach dróg, jednak pozostaje mieć nadzieję, że powoli śmiecących będzie ubywać - skoro przybywa sprzątających.

 

Duża liczba dorosłych mieszkańców, którzy zgłosili się do społecznej pracy i uczniów szkoły, zaangażowanie panów Franciszka Wójtowicz, radnego Wiesława Czarnik, Adama Bardo, sołtysa wsi i pracowników referatu gospodarki komunalnej UM w Ryglicach, pozwoliły na szybkie uporządkowanie wszystkich ulic i wywiezienie sterty śmieci jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu w niedzielę Zalasowa lśniła czystością.

Ze swojej strony dziękuję całej ekipie, która przyszła sprzątać Stawiska, było nas aż 22 osoby! Wiem, że w każdej części wsi było równie wielkie zaangażowanie. Pani Katarzyna Mróz radna gminy Ryglice i prezes Stowarzyszenia Zalasowian oraz dyrektor szkoły - Pan Leszek Sutkowski osobiście odwiedzili w sobotę każdy zakątek wsi i dziękowali wszystkim za pracę. Przyłączam się do tych podziękowań i składam je w imieniu wszystkich, dla których wygląd i czystość Zalasowej są równie ważne.

 

Klaudyna Stępień

przejdź do galerii

Wróć